Geoblog.pl    zbigniewbalke    Podróże     Ukraina, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Krym    Słoneczny Brzeg Bułgaria

Słoneczny Brzeg Bułgaria

Bułgaria
Bułgaria, Nesebar

GPS przeprowadza nas przez Rumunie. Zatrzymujemy sie tylko na posiłki.
Promem przeprawiamy się przez Dunaj i nastepnego dnia rano docieramy do Słonecznego Brzegu
Pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Diamond był bardzo ryzykowny z powodu obfitego jedzenia [szwedzki stół] oraz serwowanego bezpłatnego alkoholu [piwo z nalewaka, wino białe i czerwone, rakija, brendy]
Natomiast pod względem turystycznym - klapa. Robimy jeden wypad do Burgas. Oprócz pieknego pobliskiego Neseberu [5 km pieszo wzdłuz plazy] nie ma tam nic do zwiedzania. Piekne niegdyś wybrzeże zostało zaśmiecone dziesiątkami betonowych hoteli. Plaże do ostatniego skrawka zastawione parasolami i leżakami, nie ma już miejsca na kocyk lub ręcznik plażowy. Trudno nawet pospacerować plażą. A było tu tak pięknie, byłem tu 25 lat temu.

mirka66 - 2010-03-05 09:52
Ja bylam w Bulgarii w 2006 r.I juz tak bylo jak pan opisal.Mieszkalam w Sveti Vlas.Zrobilam sobie wycieczki do Warny,Nesebar,Sozopol.Obecna Bulgaria to juz nie to co kiedys.

zbigniewbalke
Zbigniew Balke