Geoblog.pl    zbigniewbalke    Podróże    Tour of the World 2007/2008    Arequipa

Arequipa

Peru
Peru, Arequipa

15.2 O 13.30 wyjazd do Arequipa. Zaraz za Copacabaną przejście graniczne z Peru. Nauczeni doświadczeniem pilnujemy stempli w paszportach. W Puno przesiadka na drugi bus. Mamy 2 godz. czasu. Siedzimy w kawiarni na piętrze. W Arequipa jesteśmy o 23.45 i jedziemy do hotelu Los Andes.
16.02. sobota Miasto bardzo czyste w porównaniu z Boliwią . Mamy bilety na wycieczkę nad Kanion Colca i do Cuzco na poniedziałek. Zbyszek ma taką siłę przebicia i oczywiście urok osobisty , że potrafił przekonać dziewczynę w okienku , że sprzedała mu bilety na nieistniejący kurs do Cuzco. Od rana był upał , obiad zjedliśmy oczywiście na Mercado ja ryż z mięsem a Zbyszek zupę „świńskie ucho”. Po południu naganiacz zaciągnął nas do kawiarni na tarasie nad rynkiem. Wypiliśmy kawę i piwo. Ochłodziło się i po chwili zaczęło lać. Arequipa – zwane „białym miastem”, położone na wysokości 2325 m n.p.m. w otoczeniu gór Cordillera Volcanica. Jest stolicą regionu Arequipa i drugim co do wielkości miastem w Peru - zaraz po stolicy Limie - liczącym obecnie ok. 762 tys. mieszkańców.Arequipa została założona w 1540 r. przez Garcí Manuel de Carbajal, emisariusza Francisco Pizarro. Rok później osada otrzymała z rąk cesarza i jednocześnie hiszpańskiego króla Karola V prawa miejskie. W roku 2000 Stare Miasto Arequipy zostało umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

zbigniewbalke
Zbigniew Balke