Geoblog.pl    zbigniewbalke    Podróże    AZJA 2011    Kuching

Kuching

Malezja
Malezja, Kuching

Kuching - 23.09.11
Poprzez KL. ponownie wrocilem na Borneo, do Kuching. Przylecialem tu z 3 powodow.
- Nadal chodzilo mi po glowie aby zwiedzic Pontinak. Mozna tam sie dostac busem wlasnie z Kuching.
- Po wtore mam wykupiony jeszcze w kraju przelot Kuching - KL [powrot z Pontinak] szkoda zeby sie zmarnowal.
- I po trzecie jest to "klimatyczne" miasto. Bylem tu co prawda z Krzysztofem rok temu ale tylko 2 dni.
Tanie hostele w chinskiej dzielnicy, smaczne chinskie jedzenie.
Zatrzymalem sie w znanym juz hostelu "Mr. D.s." Za nocleg w dorm place 5 usd ze sniadaniem i bezplatnym internetem. Pozostale 2 posilki jadam na miescie za ok 3 - 4 usd.
Trzeciego dnia przenioslem sie do singiel room za 10 usd. [pytalem wspollokatorow po pierwszej nocy czy nie przeszkadza im moje chrapanie, odpowiedzieli cos smetnie. Po drugiej nocy nic nie odpowiedzieli i mieli niewyrazne miny]
Do wylotu do KL. zostalo mi 5 dni. Drugiego dnia pojechalem na terminal autobusowy i dowiedzialem sie ze busy do Pontinak jezdza tylko w dzien. Na pobyt w Pontinak pozostalo by mi tylko 2 dni. Przestalo mi sie to oplacac, wiza 25 usd, 2 dojazdy i droga akomodacja w Kalimantanie.
Mam wreszcie pare dni luzu, na zwiedzanie i lazenie bez pospiechu po bazarze chinskim i indyjskim. Na smakowanie pysznej kuchni chinskiej. Mam w planach wyjazd poza miasto do Semenggoh Wildlife Center i Bako National Park.
O dalszych planach az boje sie pisac.
Lot do KL + 2 dni pobytu, Lot na Bali + 4 dni pobytu, lot do Australi, do Darwin + 7 dni pobytu i lot do Adelaidy + 7 tygodni pobytu. Nawet jak na druga wizyte jest to troche za dlugo, ale jak tu leciec do Australii na tydzien.
Bylem juz w Adelaidzie u Jacka, Marysi i Ewelki 3 lata temu. Ja czuje sie u nich jak w rodzinie. Jest to miejsce do ktorych chce sie powracac. Moze troche za dlugo?
Na moje usprawiedliwienie jest to ze zostalem duzo wczesniej zaproszony, zalatwili mi wize przez internet. Jestem dobrej mysli.

zbigniewbalke
Zbigniew Balke